poniedziałek, 26 października 2015

Jak rozprawić się z cellulitem raz na zawsze?

Skórka pomarańczowa jest zmorą wielu kobiet w różnym wieku. Pojawia się nawet u młodych i szczupłych dziewcząt, choć częściej mają ją kobiety w dojrzalszym wieku.

Zapytacie zapewne jak pozbyć się cellulitu?

Zazwyczaj atakuje uda i pośladki, choć zdarza się, że uwidacznia się również na ramionach czy brzuchu. Walka z tą nieestetyczną, choć niegroźną dolegliwością, polegającą na nierównomiernym rozmieszczeniu pod skórą tkanki tłuszczowej jest żmudna i trudna, i wymaga zastosowania wielu zabiegów i środków.

Jedną z popularnych metod łagodzenia objawów skórki pomarańczowej są tabletki na cellulit. Różnią się one między sobą przede wszystkim swoim składem, gdyż niektóre substancje mają za zadanie ograniczyć zbieranie się wody w organizmie i tym samym zwalczać cellulit wodny, inne zaś poprawiają cyrkulację krwi i usuwają toksyny z organizmu.

Preparaty antycellulitowe zawierają w sobie najczęściej składniki roślinne i pochodzenia naturalnego np. wyciąg z zielonej lub czerwonej herbaty, naturalne kwasy Omega-3, pokrzywę, olej z ogórecznika itp. Regularne przyjmowanie tabletek wieloskładnikowych pomaga w walce z cellulitem, ale jeszcze lepsze efekty można osiągnąć przez działania zewnętrzne.

Dobry krem na cellulit ma w swoim składzie także wiele różnych substancji, których działanie ma na celu pobudzenie metabolizmu oraz krążenia krwi, ujędrnienie i uelastycznienie skóry, a także wygładzenie wszelkich nierówności. Oczywiście działanie kremu lub balsamu jest silniejsze, gdy stosuje się go regularnie przez dłuższy czas, zaś podczas aplikacji na skórę wykonuje dodatkowo intensywny masaż.

Likwidacja skórki pomarańczowej wymaga wielu długotrwałych i regularnych działań, najlepiej kompleksowych. Dlatego też oprócz tabletek i kosmetyków antycellulitowych należy pamiętać o zachowaniu właściwej diety oraz systematycznych ćwiczeniach fizycznych.

Fala akustyczna

W codziennym menu nie powinno zabraknąć dużej ilości wody mineralnej lub źródlanej, warzyw i owoców, zaś na liście produktów zakazanych powinny znaleźć się wszelkie fast foody, tłuste i ciężkostrawne potrawy, a także sól. Warto także pozbyć się wszelkich nałogów (alkohol, papierosy) i zrezygnować z niehigienicznego trybu życia.

Wielu specjalistów twierdzi, że idealnego leku na cellulit jeszcze nie wymyślono. Jednak kompleksowe i systematyczne działania, obejmujące zarówno zabiegi zewnętrzne na ciało, jaki i dietę oraz preparaty na cellulit mogą przynieść zaskakujące efekty.

Warto jednak stosować je przez kilka lub nawet kilkanaście tygodni, zaś niektóre nawyki takie jak zdrowa dieta i masaże ciała praktykować do końca życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz